» 2012 » Prosinec

Windows 8 a Windows 8.1

neoficiální blog o Windows 8 a Windows 8.1

Windows 8 a Windows 10

Novinky o operačním systému Windows 8 a 10, návody, recenze, zajímavosti a jiné články.

Archiv pro měsíc: Prosinec, 2012

PF 2013

Pondělí, Prosinec 31st, 2012

Děkuji všem návštěvníkům webu Win8.cz za projevenou přízeň v uplynulém roce a do nového roku přeji pevné zdraví, hodně štěstí, klid v rodině a mnoho profesních úspěchů.

číst dál »

V dnešním článku přinášíme osm užitečných tipů, jak si usnadnit a zpříjemnit práci při používání aktuálních Windows 8.

číst dál »

Operační systém Windows 8 představil mimo jiné i jednu zajímavou bezpečnostní novinku – obrázkové heslo. Můžete pochopitelně zůstat u osvědčeného číselného nebo znakového PINu, ale u dotekového zařízení to určitě není ke klasice špatná alternativa.

číst dál »

Tweetro+: klient pro Metro v rámci Windows 8

Sobota, Prosinec 22nd, 2012

Vývojáři oblíbeného metroidního klienta pro sociální síť Twiter v těchto dnech zlevnili svoji aplikaci Tweetro+ na 4,99 USD. Na českém Windows Storu se aktuálně prodává za rovných 100,-Kč. Původně aplikace stále 9,99, resp. 12,99 amerických dolarů.

číst dál »

Windows 8 jsou distribuovány s mnoha vestavěnými utilitkami pro Metro UI – jako třeba Kalendář, Lidé a Mail. Nechybí ale ani ryze desktopové aplikace typu WordPad, Výstřižky a Spustit. Časem si k nim určitě ještě sami přiinstalujete nějaké další věci – ať už z Windows Store nebo přímou instalací z desktopu. A my si dnes povíme, jak je všechny zobrazit […]

číst dál »

Mnoho uživatelů operačních systémů řady Windows používá Ovládací panely k běžným administrativním věcem, jako je třeba vytvoření nového uživatele, rozdělení disku nebo odinstalace nadále nepotřebného softwaru. Umět rychle přistupovat k Ovládacím Panelům (Control Panel) je tedy dovednost, jaká se hodí absolutně vždy, všude a každému.

číst dál »