» 2013 » Leden

Windows 8 a Windows 8.1

neoficiální blog o Windows 8 a Windows 8.1

Windows 8 a Windows 10

Novinky o operačním systému Windows 8 a 10, návody, recenze, zajímavosti a jiné články.

Archiv pro měsíc: Leden, 2013

Za oné situace, že vám v minulých systémech Microsoftu přirostl k srdci příkazový řádek, nemusíte nad Windows 8 propadat beznaději, jelikož zde jej samozřejmě najdete také. A i sem se pochopitelně dostanete tolika cestami, až se vám z toho zatočí hlava.

číst dál »

Poslední lednový den dojde k upravení cen za upgrade na Windows 8 ze starších verzí Windows (XP, Vista a Seven). Na oficiálním microsoftím blogu se včera objevila informace o cenách, které budou po prvním únoru platit na území Spojených států amerických. Půjde o razantní navýšení. Stejný postup se očekává také pro další klíčové trhy, Evropu […]

číst dál »

Pokud jste nedali na negativní kritiku nového operačního systému a plánujete si pořídit Windows 8, existuje velmi pohodlná možnost, jak snadno a zcela zdarma získat instalačku nástupce Windows 7.

číst dál »

Příkaz „run“ má vícero použití, takže určitě neuškodí jej znát. Můžete jej kupříkladu použít ke zjištění, jakou verzi Windows 8 máte aktuálně nainstalovánu nebo kdo je vlastníkem licence na přístroji, za nímž právě sedíte. A jak je ve Windows 8 (a samozřejmě i v jiných verzích) dobrým zvykem, celou akci jde provést hned několika různorodými […]

číst dál »

Můžete na nejnovější Windows 8 nadávat, jak chcete, ale jsou věci, které mu nejdou upřít. Mezi nejvýznamnější bezesporu patří lepší kompatibilita moderního hardwawaru se systémem, a to hlavně v budoucnu, kdy se Osmičky masově rozšíří díky OEM programům a výrobci hardwarových součástek se budou prioritně soustředit na vyvíjení ovladačů pro Windows 8.

číst dál »

V moderních operačních systémech jsme si již dávno zvykli, že systém dělá většinu věcí automaticky. Obvykle tato filozofie funguje, nicméně i tak modernímu systému jako jsou Windows 8 je potřeba občas pomoci vlastním výběrem.

číst dál »