» 2013 » Únor

Windows 8 a Windows 8.1

neoficiální blog o Windows 8 a Windows 8.1

Windows 8 a Windows 10

Novinky o operačním systému Windows 8 a 10, návody, recenze, zajímavosti a jiné články.

Archiv pro měsíc: Únor, 2013

Windows Blue je jakýmsi projektem, který má sjednotit vydávání nových verzí Windows Phone a počítačových/tabletových Windows. Podle informací, které má server Win8.cz k dispozici, se Microsoft snaží napodobit mobilní systémy Android (Google) a iOS (Apple), pro které vychází aktualizace systému relativně často.

číst dál »

Windows PowerShell je zároveň exekutor příkazů v příkazové řádce a mocný skriptovací jazyk, jež je určen systémovým administrátorům a je standardně součástí .NET Frameworku. Windows PowerShell může IT profíkům i amatérům pomoci s mnoha úkoly a řadu z nich si příjemně zautomatizovat. Windows PowerShell si lze nechat zobrazit způsobem, na něž si posvítíme v dnešním díle našeho tipového seriálu.

číst dál »

Pokud jde o Windows 8 a skryté věci, pak standardně viditelné nejsou, což by měla být i preferovaná volba pro většinu uživatelů. Některé věci by totiž nezkušená osoba mohla snadno smazat apod. Stejně jako prakticky vše ostatní, i tuto volbu lze změnit a odkrýt jinak nepřístupné soubory a složky.

číst dál »

V říjnu vzbudila vlnu nevole informace o dostupné kapacitě ve vestavěné paměti tabletu Microsoft Surface RT. Poté, co z celkové kapacity úložného prostoru tabletu odečteme velikost samotného operačního systému Windows RT, kancelářského balíku Office a nutný prostor pro zálohu OS, tak uživatelům pro vlastní potřebu zbude pouhých 16GB (v případě Surface RT 32GB), resp. 45GB […]

číst dál »

Jak jsem již několikrát avizoval na Win8.cz – 31. ledna 2013 bude ukončen program výhodných upgradů na Windows 8 ze stávajících Windows XP, Windows Vista a Windows 7 za velmi slušných 29,99 EUR, což je v přepočtu asi 750,-Kč. Za tuto sumu jste získali nejvyšší maloobchodní edici Windows 8 Pro.

číst dál »