» Beta verze Windows 8 dostupná ke stažení

Windows 8 a Windows 8.1

neoficiální blog o Windows 8 a Windows 8.1

Windows 8 a Windows 10

Novinky o operačním systému Windows 8 a 10, návody, recenze, zajímavosti a jiné články.

Microsoft dnes vydal Windows 8 Consumer Preview, jinak řečeno beta verzi operačního systému Windows 8. Beta verzi je možné stáhnout z oficiálních webových stránek Microsoftu buď formou instalátoru, který se sám postará o kontrolu systému a následnou instalaci Windows 8 nebo je možné stáhnout přímo ISO soubor. 

Beta verze Windows 8 je dostupná v pěti světových jazycích (angličtina,němčina,francouzština,čínština a japonština). Velikost jednotlivých ISO souborů se liší v závislosti dle použitého jazyka, v průměru se však jedná o 2,5 GB soubor pro instalaci 32-bitového systému nebo o 3,3 GB soubor při 64-bitové verzi.

Beta verze Windows 8 potřebuje na svůj provoz procesor s taktem minimálně 1 GHZ, minimálně 1 GB RAM pro 32-bitovou nebo 2 GB RAM pro 64-bitovou verzi systému, grafickou kartu kompatibilní s DirectX 9 a 16 GB, respektive 20 GB (64bit) volného prostoru na pevném disku.

Odkazy na stažení beta verze Windows 8 (Windows 8 Consumer Preview):

Instalátor Windows 8 (není nutné použit)

Windows 8 beta ISO súbory (seznam všech ISO souborů obsahujících beta verzi Windows 8 rozdělených podle verze (32bit/64bit) a jazyka.

 

 

Napsat komentář