» Microsoft naslouchá lidu, je tu listopadový build Windows 10

Windows 8 a Windows 8.1

neoficiální blog o Windows 8 a Windows 8.1

Windows 8 a Windows 10

Novinky o operačním systému Windows 8 a 10, návody, recenze, zajímavosti a jiné články.

Je tu listopad a spolu s ním vyšlo nové sestavení 9879 Windows 10. Přináší vizuální změny, další dotyková gesta, vylepšení OneDrive a internetového prohlížeče Internet Explorer a rovněž podporu oblíbeného video formátu MKV. Již z první novinky můžeme vidět, že Microsoft bere do úvahy zpětnou odezvu od testerů Technical Preview a na základě jejich přání řadu věcí mění a opravuje.

Jednou z takovou věcí je možnost odstranit z hlavního panelu ikonky pro vyhledávání a přepínání ploch. Uděláte to jednoduše kliknutím pravým tlačítkem myši na hlavní panel a zrušíte vybrané volby „Show task view button“ a „Show search button“.

windows-10-ikonky

Nově se v základu systému  nachází podpora tříprstových gest na touchpadu. Nejedná se o nic převratného, protože většina notebooků toto umí jíž nyní díky aplikacím výrobců konkrétního touchpadu. Klasicky nechybí vylepšení IE – díky vylepšenému jádru bude zase o něco rychleji načítat webové stránky.

OneDrive ve své nejnovější verzi nabídne svým uživatelům, které soubory chtějí mít fyzicky uložené na svých počítačích a které mají zůstat pouze v cloudu. Nyní tedy v Průzkumníkovi uvidíte jen ty soubory, které jsou přístupné offline a tedy stažené na disku vašeho počítače.

Aktuální verzi Windows 10 Technical Preview si můžete stáhnout zde.

 

Napsat komentář