» Microsoft vydal významnou aktualizaci pro Windows 10

Windows 8 a Windows 8.1

neoficiální blog o Windows 8 a Windows 8.1

Windows 8 a Windows 10

Novinky o operačním systému Windows 8 a 10, návody, recenze, zajímavosti a jiné články.

Je téměř měsíc po vydání zkušební verze Desítek a Microsoft pro Windows 10 Technical Preview vydal objemnou aktualizaci, která přináší několik zásadnějších novinek. Microsoft přislíbil, že přísun novinek pro Desítky bude postupný a v podstatě se tedy každý měsíc můžeme těšit na něco nového.

Pokud máte Desítky nainstalované, už nyní můžete prostřednictvím aktualizační služby Windows Update povýšit na nejnovější sestavení, které přinese notifikační centrum známé hlavně z chytrých telefonů, nové klávesové zkratky a novinku v rámci aktualizačního procesu Windows 10…

Notifikační centrum sdružuje informace a události systému a aplikací… Například se zde dozvíte zmeškané hovory na Skypu, aktuální schůzky z kalendáře, nové maily, naplánované úlohy, aktualizace atd. Záleží jen a jen na vývojářích softwaru, jak se ono notifikační centrum v praxi rozšíří a získá oblibu mezi uživateli, zda svoji aplikaci s tímto centrem spárují a stane se z tohoto doplňku univerzální centrum událostí systému…

windows-10-notifikacni-centrum

Nový způsob aktualizací pro Win 10 Technical Preview. Nově se dělí do dvou skupin. Volba rychlejších aktualizací vám zajistí téměř okamžitý přísun nejnovějších funkcí, ale berte do úvahy, že ještě nebyly důkladně otestovány a proto tato verze systému nemusí být vždy úplně stabilní. To se ostatně 100% nedá říct ani o „konzervativnějším“ způsobu aktualizací – tedy pomalém aktualizování systému – kdy se k vám novinky dostanou až s určitým zpožděním, ale o to by měl být systém vyladěnější a stabilnější. Volba je na vás.

Více informací se dozvíme v dubnu 2015 na konferenci BUILD 2015. Předběžně víme, že finální verze Windows 10 vyjde na podzim příštího roku.

 

Napsat komentář