» beta verze

Windows 8 a Windows 8.1

neoficiální blog o Windows 8 a Windows 8.1

Windows 8 a Windows 10

Novinky o operačním systému Windows 8 a 10, návody, recenze, zajímavosti a jiné články.

Podle testů, jejichž výsledky poskytl portál PCWorld.com, poskytuje beta verze Windows 8 (Consumer Preview) o něco lepší výkon než systém Windows 7. Testování obou systému bylo provedeno na počítači s procesorem Intel Core i5-2500K, 8 GB operační RAM paměti, grafickou kartou GeForce GTX 560 Ti a klasickým pevným diskem s kapacitou 1 TB a rychlostí 7200 otáček/min. […]

číst dál »

Jak vidí běžní uživatelé Windows 8?

Neděle, Březen 18th, 2012

Níže uvedené video ukazuje zkoušku nové Metro rozhraní u uživatele vyššího věku. Rozhraní Metro, které se Microsoft pokouší prosadit jak na mobilních platformách, tabletech a i běžních stolních PC, příliš příznivců nemá. Svou trochou do mlýna přidala i absence Start tlačítka na které si mnozí z nás již  zvykli.

číst dál »

Přesně na tuto otázku se zeptal známý počítačový server PCworld.com svých 2963 čtenářů. A jak tento revoluční systém v prvotním uživatelském hodnocení dopadl? Windows 8 mnoho lidí označuje za převrat mezi operačními systémy Windows, a to zejména kvůli novému ovládacímu rozhraní Metro, které vytlačilo z plochy klasické tlačítko Start. Někteří tuto změnu proklínají, jiní jsou rádi, že […]

číst dál »

Neoficiální nabídka Start pro Windows 8

Úterý, Březen 6th, 2012

Minimálně ti, kteří měli možnost vyzkoušet si na vlastní kůži používání operačního systému Windows 8, si nemohli nevšimnout, že v něm chybí tlačítko Start. Toto tlačítko bylo, je a zřejmě ještě dlouho zůstane zakořeněné v myslích uživatelů Windows i přestože ho nejnovější beta verze Windows 8 neobsahuje a zřejmě ani obsahovat nebude.

číst dál »

Během prvních 24 hodin od uvolnění dlouho očekávané beta verze operačního systému Windows 8 si již tuto Consumer Preview verzi stáhlo víc než milión uživatelů, což je poměrně vysoké číslo, které značí vysoký zájem o Windows 8. Informovala o tom společnost Microsoft na svém Twitter profilu.

číst dál »

Microsoft dnes vydal Windows 8 Consumer Preview, jinak řečeno beta verzi operačního systému Windows 8. Beta verzi je možné stáhnout z oficiálních webových stránek Microsoftu buď formou instalátoru, který se sám postará o kontrolu systému a následnou instalaci Windows 8 nebo je možné stáhnout přímo ISO soubor. 

číst dál »