» edice Windows 8

Windows 8 a Windows 8.1

neoficiální blog o Windows 8 a Windows 8.1

Windows 8 a Windows 10

Novinky o operačním systému Windows 8 a 10, návody, recenze, zajímavosti a jiné články.

Jak změnit jazyk ve Windows 8

Sobota, Říjen 27th, 2012

Dříve privilegium nejvyšší edice operačního systému Windows 7 Ultimate. Pokud máte v současné době na svém počítači nainstalovanou i nejnižší verzi Windows 8, můžete s pomocí vestavěného nástroje zcela zdarma změnit jazyk celého prostředí.

číst dál »

Windows 8 jsou v prodeji

Pátek, Říjen 26th, 2012

Revoluční operační systém Windows 8, kombinující tabletové rozhraní Metro a klasický desktop – Aero – určený pro dnes používané x86 aplikace, byl včera ve večerních hodinách oficiálně představen na konferenci v New Yorku. Spolu s ním bylo odhaleno také několik dotykových zařízeních nejrůznějších výrobců a značek, nechyběl ani vlastní microsoftí tablet Surface.

číst dál »

Windows 8 Release Preview je konečně dostupný ke stažení. K jeho uvolnění došlo dnes, v poslední květnový den, jen o pár hodin dříve, než se to očekávalo.

číst dál »

V rámci snahy o rozšíření tzv. rodičovské kontroly přichází Windows 8 s novinkou. Tou je možnost vytvoření tzv. dětských účtů. Dětské účty může vytvořit administrátor počítače (rodič), přičemž jen zaškrtne položku při zakládání účtu. V případě dětského účtu půjde v podstatě o standardní uživatelský účet, přizpůsobený pro dětského uživatele.

číst dál »

Práce s ISO soubory ve Windows 8

Středa, Květen 16th, 2012

S příchodem operačního systému Windows 8 se nástroje na připojování ISO souborů do virtuálních mechanik stávají zbytečnými. Windows 8 totiž obsahuje nové možnosti, jak s ISO soubory pracovat.

číst dál »

Upgrade na Windows 8 jen za 15 dolarů

Úterý, Květen 15th, 2012

Microsoft informoval o svých plánech, jak odradit zákazníky od strategického vyčkávání na příchod operačního systému Windows 8, které by mohlo způsobit propad prodejů Windows 7. Microsoft nabídne zákazníkům, kteří si zakoupí operační systém Windows 7 po 2. červnu 2012, možnost přechodu na operační systém Windows 8 jen za poplatek 15 dolarů.

číst dál »