» Metro

Windows 8 a Windows 8.1

neoficiální blog o Windows 8 a Windows 8.1

Windows 8 a Windows 10

Novinky o operačním systému Windows 8 a 10, návody, recenze, zajímavosti a jiné články.

Už bylo na čase. Dvacátého šestého června startuje vývojářská konference BUILD 2013, na které bude představena betaverze vylepšených Osmiček Windows 8.1. Microsoft se tento týden rozhodl přijít na povrch zemský s informacemi o nových prvcích nástupce současných Windows 8.

číst dál »

Osmičky jsou na našich počítačích již (symbolických) 8 měsíců a v dnešním příspěvku se spolu podíváme na to, jak se daří Metro aplikacím na zařízeních s Windows 8. Tolik vychvalovanému Metru, za jehož propagaci byly utraceny horentní sumy, stále chybí kvalitní aplikace, a proto se Microsoft nemůže divit výsledku, jež je nastíněn v nadpisu článku.

číst dál »

Analytik specializující se na Microsoft a jeho produkty přispěchal s vlastním komentářem nové verze operačního systému Windows 8.1. Podle jeho slov nebude záležet na tom, zda Windows 8.1 bude disponovat tlačítkem Start s příslušnou nabídkou, ale zásadní a rozhodující věcí bude dostatek kvalitních Metro aplikací.

číst dál »

Windows 8.1 – první výsledek projektu Windows Blue – bude obsahovat hlavně kosmetické a funkční změny v dotykovém prostředí Metro. Přinese nové rozměry dlaždic, dočkáme se nových možností v rámci metroidního nastavení (které zde budou přesunuty z klasických Ovládacích panelů) a lepšího rozložení spuštěných aplikací na obrazovce a přibude několik nových základních aplikací. Více informací […]

číst dál »

Poslední dobou se nemluví v souvislosti s Microsoft o ničem jiném než o projektu Windows Blue, který si dává za cíl sjednotit platformy desktopového Windows a mobilního Windows Phohe. Prozatím víme pouze z teoretické roviny, že Microsoft plánuje vydávat každoročně nějakou významnější aktualizaci Windows a Windows Phone  a sjednocení kódu mobilního a desktopového/tabletového systému, díky […]

číst dál »

Multimediální přehrávač VLC, který podle nejnovějších statistik používá, respektive si ho stáhla více než miliarda uživatelů, by se mohl teoreticky objevit i ve verzi pro prostředí Metro.

číst dál »