» windows 8.1

Windows 8 a Windows 8.1

neoficiální blog o Windows 8 a Windows 8.1

Windows 8 a Windows 10

Novinky o operačním systému Windows 8 a 10, návody, recenze, zajímavosti a jiné články.

Microsoft začne pro svůj operační systém častěji vydávat objemově větší aktualizace. Update 1 pro Windows 8.1 byl vypuštěn v dubnu 2014, dalšího se podle neoficiálních zdrojů dočkáme již po čtyřech měsících. Ještě jednou kladu důraz na slovíčko neoficiální, to znamená, že tyto zprávy nejsou nikým z Redmondu potvrzené… Nicméně zdroje jsou natolik relevantní, že je […]

číst dál »

Jistě si všichni pamatujete na poslední konferenci BUILD, kde Microsoft prezentoval, jak by mohla vypadat nová verze jeho operačního systému. Největší zájem sklidil návrat nabídky Start a od té doby s trochou nadsázky každý den vychází aktuality se zaručenými informacemi o verzi Windows, jejíž součástí bude reinkarnovaná legendární nabídka Start.

číst dál »

Určitě jste zaznamenali informaci, že OEM výrobci nebudou nově muset platit Microsoftu za licenci operačního systému Windows 8.1, pokud jej nainstalují na zařízení o maximální úhlopříčce displeje devět palců. Co ale například notebooky (netbooky) s 10″ displejem, které mají cenově konkurovat Chromebookům s bezplatným open-source operačním systémem?

číst dál »

Druhé dubnové úterý vyšla avizovaný aktualizace Update pro Windows 8.1. Jenom všechny upozorním, že pokud si tuto aktualizaci nestáhnou a nenainstalují, nebudou pro jejich verzi systému dostupné žádné další aktualizace. Update přináší několik nových prvků do Metro prostředí a je předzvěstí toho, že Microsoft v čele s novým vedením připravuje radosti pro uživatele desktopu (skutečně […]

číst dál »

Microsoft na svém blogu nedávno oznámil, že se rozhodl licence Windows 8.1 svým OEM partnerům, výrobcům počítačů, výrazně zlevnit. Na otázku co ho k tomu vedlo, je velmi prostá odpověď? Konkurence. Konkurence v podobě laciných Chromebooků a levných Android tabletů. 

číst dál »

Microsoft jde do sebe. Vyslyšel nářky a plačky (je nutné podotknout, že některé byly skutečně oprávněné a znemožňovali pohodlnou práci s novou verzí systému) uživatelů na Windows 8 a přišel s Windows 8.1. Jedenáctého března vyjde první objemná aktualizace pro aktuální Osm jedničky a přinesou několik užitečných novinek.

číst dál »