» Návody

Windows 8 a Windows 8.1

neoficiální blog o Windows 8 a Windows 8.1

Windows 8 a Windows 10

Novinky o operačním systému Windows 8 a 10, návody, recenze, zajímavosti a jiné články.

Archiv pro rubriku 'Návody

Windows PowerShell je zároveň exekutor příkazů v příkazové řádce a mocný skriptovací jazyk, jež je určen systémovým administrátorům a je standardně součástí .NET Frameworku. Windows PowerShell může IT profíkům i amatérům pomoci s mnoha úkoly a řadu z nich si příjemně zautomatizovat. Windows PowerShell si lze nechat zobrazit způsobem, na něž si posvítíme v dnešním díle našeho tipového seriálu.

číst dál »

Pokud jde o Windows 8 a skryté věci, pak standardně viditelné nejsou, což by měla být i preferovaná volba pro většinu uživatelů. Některé věci by totiž nezkušená osoba mohla snadno smazat apod. Stejně jako prakticky vše ostatní, i tuto volbu lze změnit a odkrýt jinak nepřístupné soubory a složky.

číst dál »

Za oné situace, že vám v minulých systémech Microsoftu přirostl k srdci příkazový řádek, nemusíte nad Windows 8 propadat beznaději, jelikož zde jej samozřejmě najdete také. A i sem se pochopitelně dostanete tolika cestami, až se vám z toho zatočí hlava.

číst dál »

Pokud jste nedali na negativní kritiku nového operačního systému a plánujete si pořídit Windows 8, existuje velmi pohodlná možnost, jak snadno a zcela zdarma získat instalačku nástupce Windows 7.

číst dál »

Příkaz „run“ má vícero použití, takže určitě neuškodí jej znát. Můžete jej kupříkladu použít ke zjištění, jakou verzi Windows 8 máte aktuálně nainstalovánu nebo kdo je vlastníkem licence na přístroji, za nímž právě sedíte. A jak je ve Windows 8 (a samozřejmě i v jiných verzích) dobrým zvykem, celou akci jde provést hned několika různorodými […]

číst dál »

V moderních operačních systémech jsme si již dávno zvykli, že systém dělá většinu věcí automaticky. Obvykle tato filozofie funguje, nicméně i tak modernímu systému jako jsou Windows 8 je potřeba občas pomoci vlastním výběrem.

číst dál »